FESTAS DO COUTO
Por mor da celebración das Festas do Couto 2024 realizaránse cortes de tráfico que afectarán á rede de transporte urbano.
Data: mércores 15
Liñas afectadas:
- Liña 5 - Reza - Ceboliño
-
Percorrido dirección Reza: percorrido habitual.
-
Percorrido dirección Ceboliño: Glorieta de Vistahermosa – Castro Can Seco (parada provisonal cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Pardo de Cela (parada provisional rotonda)
-
- Liña 6 - Estación de Autobuses Antiga - Carlos Velos
-
Percorrido dirección Carlos Velo: Glorieta de Vistahermosa – Castro Can Seco (parada provisonal cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Pardo de Cela (parada provisional rotonda).
-
Percorrido dirección autobuses antiga: percorrido habitual.
-
-
-
Dirección Residencia: percorrido habitual
-
Percorrido dirección 6º Instituto: Avda. Portugal – Ervedelo – Castro Can Seco (parada provisional cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Pardo de Cela (parada provisional rotonda).
-
Data: xoves 16 e venres 17
Liñas afectadas:
- Liña 5 - Reza - Ceboliño
-
Percorrido dirección Reza: Parque Sán Lázaro - Xoán XXIII – Ervedelo.
-
Percorrido dirección Ceboliño: Glorieta de Vistahermosa – Castro Can Seco (parada provisonal cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Pardo de Cela (parada provisional rotonda)
-
- Liña 6 - Estación de Autobuses Antiga - Carlos Velos
-
Percorrido dirección Carlos Velo: Glorieta de Vistahermosa – Castro Can Seco (parada provisonal cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Pardo de Cela (parada provisional rotonda).
-
Percorrido dirección autobuses antiga: Parque Sán Lázaro - Xoán XXIII – Ervedelo.
-
-
-
Dirección Residencia: percorrido habitual
-
Percorrido dirección 6º Instituto: Avda. Portugal – Ervedelo – Castro Can Seco (parada provisional cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Pardo de Cela (parada provisional rotonda).
-
Data: sábado 18 dende as 16:00h
Liñas afectadas:
- Liña 5 - Reza - Ceboliño
-
Percorrido dirección Reza: Parque Sán Lázaro - Xoán XXIII – Ervedelo.
-
Percorrido dirección Ceboliño: Glorieta de Vistahermosa – Castro Can Seco (parada provisional cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Avenida da Ribeira Sacra – rúa do Porto Vello – Fernández García – Curros Enríquez e Parque San Lázaro.
-
- Liña 6 - Estación de Autobuses Antiga - Carlos Velos
-
Percorrido dirección Carlos Velo: Glorieta de Vistahermosa – Castro Can Seco (parada provisional cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Avenida da Ribeira Sacra – rúa do Porto Vello – Fernández García – Curros Enríquez e Parque San Lázaro.
-
Percorrido dirección autobuses antiga: Parque Sán Lázaro - Xoán XXIII – Ervedelo.
-
Data: domingo 19
Liñas afectadas:
- Liña 5 - Reza - Ceboliño
-
Percorrido dirección Reza: Parque Sán Lázaro - Xoán XXIII – Ervedelo.
-
Percorrido dirección Ceboliño: Glorieta de Vistahermosa – Castro Can Seco (parada provisonal cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Pardo de Cela (parada provisional rotonda)
-
- Liña 6 - Estación de Autobuses Antiga - Carlos Velos
-
Percorrido dirección Carlos Velo: Glorieta de Vistahermosa – Castro Can Seco (parada provisonal cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Pardo de Cela (parada provisional rotonda).
-
Percorrido dirección autobuses antiga: Parque Sán Lázaro - Xoán XXIII – Ervedelo.
-
-
-
Dirección Residencia: percorrido habitual
-
Percorrido dirección 6º Instituto: Avda. Portugal – Ervedelo – Castro Can Seco (parada provisional cruce coa rúa Remedios) – Nacional 120 – Pardo de Cela (parada provisional rotonda).
-
NOVA LIÑA 6
A partir do LUNS 1 DE ABRIL entrará en servizo aa nova LIÑA 6 ANTIGA ESTACIÓN DE AUTOBUSES - CARLOS VELO
A continuación pode consultar o percorrido e horarios detallados:
SAÍDAS DENDE A ANTIGA ESTACIÓN DE AUTOBUSES
*Se precisas ampliar a imaxe, podes descargala aquí
SAÍDAS DENDE CARLOS VELO
*Se precisas ampliar a imaxe, podes descargala aquí
LIÑA 19 - TREN DAS TERMAS
Por mor dunha incidencia no Tren Turístico das Termas (liña 19) modificouse o seu percorrido ata Outariz.
Na parada da Alameda dirección Parque San Lázaro estará dispoñible un autobús que fará o percorrido ata a Pasarela Peonil de Outariz pola estrada de Reza.
Os horarios non se modifican.
Percorridos:
- Ida: Alameda – Progreso – Xoán XXIII – Parque San Lázaro – Avenida da Habana – Nº 120 – Bispo Lourenzo – Estrada de Reza – Pasarela Peonil de Outariz.
- Volta: Pasarela Peonil de Outariz – Estrada de Reza – Bispo Lourenzo – Nº 120 – Pardo de Cela – Concello – Xoán XXIII – Progreso – Alameda.
OBRAS AVENIDA DAS CALDAS
Por mor das obras na Avenida das Caldas haberá cambios nos percorridos de varias liñas dende o luns 22 de xaneiro.
Entre a avenida de Marín e a avenida de Santiago as liñas que fan o seu percorrido en sentido ascendente por este tramo farán o seguinte percorrido alternativo:
- Rúa Basilio Álvarez, Xesús Pousa, Euloxio Gómez Franqueira
O percorrido dirección centro non se modifica.
A parada de bus da avenida Caldas sentido ascendente queda anulada. A máis próxima é a da Estación Intermodal ou da rúa Xesús Pousa.
Bonificación tarifas Tarxeta Milenio
Dende o 1 de xaneiro de 2024, continúa a bonificación do 50% das tarifas aplicables á tarxeta monedeiro Milenio. Esta bonificación extraordinaria de aplicación nas tarifas abonadas coa tarxeta de transporte está financiada polo Ministerio de Transportes, Mobilidade e Axenda Urbana.
Desta forma, as persoas usuarias da tarxeta Milenio con perfil ordinario pasarán a abonar 0,31 euros por viaxe e os estudantes, 0,21 euros por viaxe. As persoas usuarias da tarxeta non terán que realizar ningún trámite para que a bonificación sexa aplicada, xa que o desconto aplicarase automáticamente no lector de tarxetas que se atopa instalado nos autobuses. O resto de perfís da tarxeta Milenio continuarán coa gratuidade total das viaxes, xa que éstes se atopan bonificados ó 100% segundo a ordenanza fiscal vixente.
Como solicitar a tarxeta Milenio? Requisitos e oficinas de solicitude.
OTROS AVISOS
Valóranos